«Ворог змінив тактику»: ЗСУ щодо ситуації у Часовому Яру

Російські військові зменшили кількість масованих «м’ясних штурмів» у районі Часового Яру Донецької області, каже Назар Волошин

Російські військові зменшили кількість масованих «м’ясних штурмів» у районі Часового Яру Донецької області, йдеться у повідомленні речника ОСУВ « Хортиця » Назара Волошина в ефірі телемарафону.

«У Часовому Яру ситуація не змінилася. Тривають активні бойові дії вдень і вночі. Ворог територіальних успіхів за останні дні не мав. Він продовжує знищувати Часів Яр артилерією та КАБами, які скидає на місто і населенні пункти поблизу», – розповів Волошин.

За його словами, «росіяни намагаються захопити Часів Яр і його висоти, щоб надалі обстрілювати Дружківку, Слов’янськ і Краматорськ».

Окрім того, Волошин каже, що «ворог змінив тактику»: російські військові «вже не проводять таких масованих «м’ясних штурмів», як раніше, а частіше намагаються заходити зі сторони Іванівського і Богданівки, щоб знайти слабкі місця в українській обороні».

«Ворог кидає останнім часом на штурм мобілізованих, колишніх в’язнів. Техніку ворог приберігає. Противник докладає всіх зусиль, щоб певні успіхи мати на цьому напрямку, але в нього успіхів немає. При цьому проводить активний артилерійський вплив і застосовує скиди із дронів на околиці Часового Яру», – додав речник.

Також, за його словами, «лише за попередню добу на цьому напрямку було зафіксовано майже 150 мінометних і артилерійських обстрілів. На ранок також було зафіксовано 12 штурмів ворога».

Російські війська близько 5 ранку 10 травня почали обстріл прикордонних населених пунктів на Харківщині та пішли в наземний наступ на двох ділянках: у напрямку Липців та Вовчанська. Останній при цьому потужно обстрілювали з РСЗВ, артилерії та авіації, місцева влада оголосила евакуацію.

За повідомленням Міністерства оборони України, протягом доби на Вовчанському напрямку противник здійснював авіаудари із застосуванням керованих авіаційних бомб, Харківська обласна військова адміністрація повідомляла про проникнення ДРГ.

Також раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що вище російське військово керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня.

Форум