У РФ анонсували появу нових кораблів "Каракурт" в окупованому Криму

Читать на русском

У РФ анонсували появу нових кораблів

У РФ анонсували появу нових кораблів " Каракурт " в окупованому Криму

Росія планує поповнити свій Чорноморський флот трьома малими кораблями-ракетоносіями проєкту "Каракурт". Це нібито станеться вже в 2024 році.

Відповідним наміром роспропаганді похвалився міністр оборони держави-агресора Сергій Шойгу. Він пояснив, що судна-носії "високоточної зброї великої дальності" потрібні для "підвищення бойового потенціалу військово-морського флоту" РФ.

Шойгу додав, що головний корабель цієї серії – "Циклон" – увійшов до складу окупаційного ЧФ та "успішно виконує поставлені завдання". РосЗМІ писали про те, що це судно вперше вийшло на бойове чергування, 22 серпня 2023 року.

"До кінця року Зеленодольський завод імені Горького (розташований у місті Зеленодольськ у Республіці Татарстан Російської Федерації. – Ред.) має передати морякам ще три такі кораблі", – сказав представник Кремля.

Малі ракетні кораблі проєкту "Каракурт" (22800) є малими корветами, кораблями 3-го рангу.

Станом на грудень 2023 року Росія мала шість таких кораблів (чотири у складі флоту), 10 будувалися, а будівництво ще двох було скасовано.

МРК "Митищі", "Совєтськ" та "Одинцово" діють у складі Балтійського флоту ВМФ РФ. Четвертий, "Циклон", – у складі Чорноморського флоту.

Один із кораблів проєкту "Каракурт" під назвою "Аскольд" був критично пошкоджений Україною 4 листопада 2023 року, ще до того, як окупанти ввели його в експлуатацію. Судно атакували морські дрони.

Пошкодження Аскольда qkxiqdxiqdeihrant