На Харківському напрямку сили РФ проводять перегрупування – Генштаб ЗСУ

Поліцейський біжить попереду палаючого будинку, зруйнованого російським авіаударом у Вовчанську, 11 травня 2024 року

На Харківському напрямку сили РФ проводять перегрупування – з початку доби активних дій не проводили, намагалися закріпитися на досягнутому рубежі, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Харківщині українські військові виявляють окремі групи противника, місця розгортання його артилерійських засобів та завдають вогневе ураження з «метою недопущення накопичення ворогом сил і засобів в північній частині міста Вовчанськ».

У Генштабі додають, що українські підрозділи продовжують «прочісування міської забудови, під вогневим контролем української артилерії та безпілотних систем місця зосередження живої сили і техніки російських сил та можливі місця обладнання ворожих позицій».

Загалом, за даними Генштабу ЗСУ, з початку наступальних дій противника на Харківському напрямку 10 травня втрати у живій силі російських військ становлять 615 вбитими та пораненими, знищено або пошкоджено 98 одиниць озброєння та військової техніки.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) зазначають, що темпи російських наступальних операцій на півночі Харківської області, схоже, сповільнилися за останні 24 години, і характер наступальної активності в цьому районі відповідає оцінці, що російські війська надають перевагу створенню «буферної зони» в районі міжнародного кордону, а не більш глибокому проникненню на територію Харківської області.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Президент України Володимир Зеленський ввечері 14 травня заявив, що ситуація на Донеччині й Харківщині зараз є «досить напруженою», але контрольованою.

Форум