Більшість депутатів парламенту Нідерландів закликають уряд допомогти муніципалітетам збирати фінансові внески від українців, що працюють, за їхній притулок – відповідна норма набула чинності з 1 липня, але на практиці часто не виконується.
Про це пише De Telegraaf, передає Європейська правда.
Опитування нідерландського видання засвідчило, що муніципальна влада в Нідерландах не поспішає виконувати норму про стягнення плати в працюючих українців за центри розміщення біженців, де ті живуть.
"Від Амстердама до Утрехта і від Гронінгена до Маастрихта можна почути занепокоєння стосовно адміністративної тяганини і відсутності варіантів, якщо хтось не хоче платити", – пише De Telegraaf.
Депутатка ультраправої Партії свободи Марина Вонделінг звернулася до міністерки у справах притулку та міграції Нідерландів Марджолін Фабер і закликала посприяти тому, аби муніципалітети збирали внески в українців.
"Чи згодні ви з тим, що цілком логічно, що українці роблять внесок у свій притулок, тим паче, що нідерландці повинні платити за все самі?" – звернулась Вонделінг до міністерки.
Вона закликала Фабер до 1 січня 2025 року гарантувати, аби всі муніципалітети почали збирати власний внесок, який українці повинні платити за прийом.
Заклик Вонделінг підтримали депутати й інших партій – як коаліційних, так і опозиційних.
Зараз українці, які прибувають до Нідерландів, переважно мають самі подбати про пошук житла.
Раніше повідомлялося, що середні зарплати українських біженців у Німеччині та Нідерландах перевищують 1100 євро.
Автор: Галина Ялівець