На сайті Верховної Ради з'явився законопроект про державне регулювання виробництва та обігу енергетичних напоїв.

Законопроект №13024 було зареєстровано 17 лютого.

«Цукровий податок»: в яких країнах світу існує податок на солодкі напоїУкраїна може приєднатися до країн, де діє податок на солодкі напої. Світовий досвід – на інфографіці.

Документ передбачає заборону продажу енергетичних напоїв з високим вмістом стимулюючих засобів особам, які не досягли 18-річного віку, а також інші обмеження, що стосуються процедури реалізації відповідних напоїв.

Крім того, при виробництві енергетичних напоїв буде заборонено додавання інгредієнтів (речовин), які стимулюють центральну нервову систему, в обсягах, що перевищують певний максимально допустимий рівень.

Автори ініціативи зазначили, що завдяки своєму хімічному складу (кофеїн, таурин, гуарана, вітаміни групи B, рослинні похідні, а також інші добавки) енергетики мають здатність стимулювати центральну нервову систему людини, на короткий проміжок часу створюють відчуття бадьорості, поліпшення настрою, підвищують активність і працездатність.

Проте ці відчуття виникають у людини за рахунок мобілізації резервів організму, і постійне вживання напоїв може призвести до виснаження цих резервів, а в подальшому викликати підвищену втому, порушення сну, нервові розлади та депресію, йдеться у пояснювальній записці.

На наших інфографіках можна подивитися, в яких країнах світу існує податок на солодкі напої, а також чи стали українці більше вживати алкоголь за час великої війни.