Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишньому генеральному директору державної компанії «Укрспецекспорт» Дмитру Перегудову у заволодінні коштами та їх легалізації.

Про це повідомляють прес-служби органів, не вказуючи прізвище підозрюваного.

За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, йдеться саме про Перегудова, якого судять у Вищому антикорупційному суді за інший епізод заволодіння коштами.

«Під процесуальним керівництвом прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру колишньому генеральному директору державної компанії, яка уповноважена державою бути посередником у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту продукції та послуг військового та спеціального призначення. Дії екс-глави компанії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України. Оскільки особа переховується від органу досудового розслідування, про підозру йому повідомлено в порядку ст. ст. 135, 278 КПК України», – інформує прокуратура.

Як стверджують у НАБУ, підозрюваний екс-чиновник у змові з іншими особами незаконно переводив кошти державних підприємств на рахунки іноземних компаній під виглядом «агентських послуг» з продажу української військової техніки. Загальна сума таких переведень перевищує 46 млн доларів. Частина цих коштів – не менше 13 млн євро – була переведена через ряд транзитних компаній і осіла на рахунках підозрюваного.

За даними слідства, Перегудов використовував ці кошти для покупки елітної нерухомості у Франції, на яку було накладено арешт. Зокрема, йдеться про:

  • віллу (вартість 86 млн грн);
  • виноробню, корпоративні права та 105 земельних ділянок (229 млн грн); – 27 виноробних ділянок (37 млн грн).

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд заочно заарештував екс-міністра оборони Дмитра Саламатіна, а також екс-гендиректора «Укрспецекспорт» Дмитра Перегудова.

За версією слідства, у 2010-2012 роках екс-гендиректори «Укрспецекспорт» Саламатін і Перегудов організували безпідставне складання документів про нібито сприяння у здійсненні експорту озброєння та військової техніки в Казахстан компанії, зареєстрованій в ОАЕ. Підставою для перерахування винагороди агенту стало його сприяння в залученні іноземного замовника та укладенні з ним зовнішньоекономічної угоди на постачання продукції спеціального призначення виробництва одного з вітчизняних підприємств. Насправді, всі домовленості щодо укладення угоди та подальші контакти стосовно виконання її умов здійснювались безпосередньо між українською стороною та замовником, без залучення якихось третіх осіб. Як наслідок, агенту незаконно перерахували більше 23,9 млн доларів.