Батареї Patriot і система SAMP-T. Партнери надають Україні нові засоби ППО – Білий дім

Ілюстраційне фото. ЗРК Patriot на військових навчаннях у Румунії, листопад 2023 року

Кілька західних країн спільно надають Україні додаткові системи протиповітряної оборони – про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті Білого дому 9 липня.

Заява підписана іменами президента Сполучених Штатів Джо Байдена, пре’єр-міністра Нідерландів Діка Шуфа, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні, президента Румунії Клауса Йоганніса та президента України Володимира Зеленського.

Згідно з текстом, партнери передадуть Україні:

  • додаткові батареї Patriot від США, Німеччини та Румунії
  • компоненти комплексу Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами, для забезпечення роботи додаткової батареї Patriot
  • додаткову систему SAMP-T від Італії

«Ці п’ять стратегічних систем протиповітряної оборони допоможуть захистити українські міста, мирних жителів і військових, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом, щоб ці системи можна було швидко використовувати. Ми працюємо над подальшим оголошенням цього року додаткових стратегічних систем ППО для України», – заявили підписанти.

Також, йдеться в заяві, протягом найближчих місяців США та партнери мають намір надати Україні «десятки тактичних систем протиповітряної оборони». В тому числі йдеться про NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та системи Gepard. Як очікується, ці системи «ще більше розширять і посилять покриття протиповітряної оборони України»:

«Кілька членів Альянсу, в тому числі Канада, Норвегія, Іспанія та Велика Британія, продовжуватимуть відігравати важливу роль у забезпеченні цими системами, а багато інших прибічників України допомагатимуть у забезпеченні перехоплювачами».

Володимир Зеленський прокоментував заяву, назвавши її «конкретним результатом» роботи на саміті НАТО у Вашингтоні. Він подякував партнерам за ухвалення Декларації на підтримку системи протиповітряної оборони України.

«Додаткові ЗРК Patriot, SAMP/T та IRIS-T SLM, а також інші тактичні ракетні комплекси, які мають надійти в Україну від партнерів, допоможуть нам знищувати російські дрони та ракети й краще захистити українців від російського повітряного терору, таких як вчорашня жорстока атака на нашу головну дитячу лікарню», – додав він.

Мільярди допомоги Україні й примарні перспективи членства? | Репортаж з Вашингтона про очікування від саміту НАТО і реальність (відео)
Будь ласка, зачекайте

У червні Білий Дім заявив, що США «змінять пріоритети» запланованих поставок ракет до систем протиповітряної оборони Patriot для доставки їх в Україну.

Президент України Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня заявив, що Україна потребує щонайменше сім систем Patriot для закриття основних міських агломерацій від ударів Росії.

9-11 липня у Вашингтоні проходить саміт НАТО. Питання стримування агресії Росії і підтримки України є одними із головних на ювелейному зібранні, яке Альянс проводить у 75-й рік від свого створення.

Зеленський після прибуття до Вашингтону повідомив, що у фокусі роботи України на саміті буде отримання систем протиповітряної оборони, літаків та гарантій безпеки.

Форум