Швейцарія підтримала створення трибуналу для Росії

Читать на русском

Швейцарія підтримала створення трибуналу для Росії

Швейцарія підтримала створення трибуналу для Росії

Швейцарія підтримала створення Спеціального трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Про це було оголошено 16 листопада в Берліні, де Швейцарія підтвердила своє членство в основній групі країн, які виступають за створення такого трибуналу.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ Швейцарії. Наголошується, що країна твердо переконана – агресія проти України не повинна залишитися безкарною.

Країни, які виступають за створення такого спеціального міжнародного судового органу, вже кілька місяців збираються в рамках основної групи держав. Вони виробляють рішення щодо формату, місця розташування та методів роботи трибуналу.

За останні місяці ініціативу підтримали 38 країн, у тому числі Франція, Німеччина, Норвегія, Гватемала, Японія та Канада. Швейцарія офіційно приєдналася до основної групи на зустрічі в Берліні 16 листопада 2023 року.

У МЗС Швейцарії заявили, що хоча Міжнародний кримінальний суд (МКС) має повноваження переслідувати воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні в Україні, він не має юрисдикції щодо "злочину агресії" в цій війні, оскільки ані Росія, ані Україна не ратифікували Римський статут (міжнародний договір про створення цього суду).

На додаток до підтримки створення спеціального трибуналу для запобігання безкарності Росії Стокгольм буде прагнути до перегляду Римського статуту, щоб полегшити юрисдикцію МКС щодо розгляду злочину агресії в усіх контекстах, зазначили в оборонному відомстві Швейцарії.