В Одесі продовжує працювати великий російський бізнес

Читать на русском

В Одесі продовжує працювати великий російський бізнес

В Одесі продовжує працювати великий російський бізнес

Компанія «Євротерминал», яка контролює в’їзди до Одеського морського порту та пов’язана с мером Одеси Генадієм Трухановим та російським бізнесменом Павлом Лісіциним, досі продовжує працювати в Україні та не підпала під санкції РНБО.

Про це редакція 368.media дізналася з власного розслідування.

Фірму створили у 2005 році. У грудні 2006 року «Євротерминал» підписав договір про співробітництво з Одеським портом та став інвестором проекту «Сухий порт» (накопичувальний майданчик) в рамках розвитку морського порту. Через три роки компанія встановила плату за комплекс послуг у розмірі 26 доларів. Із застосуванням знижки плата складала 17 доларів.

Через територію «Євротерминала» проходить 99% залізничного та автомобільного вантажопотоку Одеського морського порту. Тут же розмитнюється 100% вантажів, що прибувають до Одеси.

Варіантів об’їзду немає – мерія Одеси, під керівництвом Геннадія Труханова, у 2016 році перекрила всі альтернативні шляхи, затвердивши нову схему організації дорожнього руху.

Спроба Михайла Саакашвілі, під час перебування головою області, розблокувати об’їзні дороги ні до чого не призвела – через день після того, як гарячий грузин під об’єктивами телекамер поламав знаки, що забороняють проїзд, комунальники Одеси їх відновили, а поліція стала завзято стежити за виконанням правил дорожнього руху.

Антимонопольний комітет у 2017 році визнав, що «Євротерминал» зловживав монопольним становищем у період з березня 2016 року по листопад 2017 року, стягуючи плату за нав’язані послуги, за відсутності альтернативної безкоштовної дороги до морського порту. Компанію було оштрафовано на 5 млн гривень. Рішення Комітету підтримав Верховний Суд. Надалі плату за проїзд знизили до 16,3 долара, але проблема не зникла.

Згідно з даними реєстрів, засновниками ТОВ «Євротерминал» є Northington Holdings Ltd., де бенефіціаром виступає росіянин Павло Лісіцин, Cravenplate ltd та дві фізичні особи: Мажарін Олексій Геннадійович та Ейсмонт Олександр Вікторович, який одночасно є керівником «Сухого порту».

Раніше кінцевим власником кіпрської компанії Northington Holdings Ltd., була кіпрська юридична фірма Georgiades & Pelides LLC. Засновниками цієї юридичної компанії є два кіпрські юристи – Маркос Георгіадіс та Фівос Пелідіс, які спеціалізуються на створенні офшорних компаній для країн пострадянського простору.

Звичайно, ці особи лише виконують роль власників підприємства. Насправді нитки до справжніх господарів "Євротерміналу" тягнуться до Росії.

Росіянин Павло Лісіцин тісно пов’язаний з Леонідом Мініним, Олександром Ангертом та Олександром Жуковим, які звинувачувалися в незаконному постачанні зброї з України до Хорватії в розпал війни в колишній Югославії.

Павло Лісіцин є членом правління російського АКБ «ФОРШТАДТ» (АТ), що підтримує російську агресію проти України. Його прізвище є у санкційному списку, який створили у НАЗК. Однак РНБО не накладає санкції ні на нього, ні на «Євротерминал».

Нагадаймо, що Олександр Ангерт, громадянин Ізраїлю, був засуджений за вбивство та допомагав організувати прибуткову торгівлю нафтопродуктами через Одеський порт. Мер Одеси Генадій Труханов досі є його представником та раніше очолював силовий блок Ангерта.

 queideeidrhiqhant