Boeing визнав провину у справі про авіакатастрофи двох літаків і сплатить $240 мільйонів штрафу

boeing,боїнг

Авіавиробник Boeing визнав себе винним в тому, що свідомо вводив в оману профільних регуляторів щодо проблем літаків 737 MAX, які стали причиною двох авіакатастроф. Компанія зголосилася виплатити додатковий штраф у $244 млн.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на судові документи, передає Forbes.

Зазначається, що це ставить під удар бізнес компанії, її акції вже втратили в ціні 29% з початку цього року.

У такий спосіб Boeing пішов на угоду, запропоновану раніше американським Мінʼюстом. В іншому разі компанії загрожувало б відновлення судових розглядів.

Окрім штрафу Boeing доведеться найняти консультанта для відстеження дотримання нею вимог авіаційних регуляторів.

Видання зазначає, що визнання провини в тяжкому злочині може створити проблеми для бізнесу Boeing, зокрема, ставить під загрозу її статус підрядника федерального уряду США. Торік компанія отримала контракти на $22,8 млрд від Міноборони США.

Співрозмовники The Wall Street Journal наголошують, що Boeing та Пентагон шукають можливості для вирішення цієї проблеми.

Нагадаймо, у 2019 році були призупинені польоти літаків Boeing 737 MAX після двох авіакатастроф в Індонезії та Ефіопії, в яких загинуло 346 людей. Boeing 737 MAX авіакомпанії Lion Air розбився 29 жовтня 2018 після вильоту з Джакарти, літак цього ж типу з флоту Ethiopian Airline впав відразу після зльоту з Аддіс-Абеби 10 березня 2019 року.

Читайте також: Акції Boeing обвалилися через заборону польотів найновішого літака після аварії у польоті

Але у листопаді 2020 року Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) скасувала заборону.

Визнання компанією своєї провини, ймовірно, стане завершенням правової епопеї, яка, здавалося б, розвʼязалася в січні 2021 року. Тоді Boeing визнала, що двоє її колишніх співробітників ввели в оману FAA щодо безпеки польотів лайнерів 737 MAX, після чого самій компанії було призначено випробувальний термін.

Цю угоду було скасовано в травні 2024 року, коли прокуратура заявила, що Boeing порушила умови угоди, відкривши, таким чином, можливість для відновлення кримінального переслідування. У самій компанії стверджують, що дотримувалися вимог укладеної 2021 року угоди.

Автор: Юлiя Далецька