Запорізький алюмінієвий комбінат не буде виплачувати 39 млн доларів позики

Читать на русском

Запорізький алюмінієвий комбінат не буде виплачувати 39 млн доларів позики

Запорізький алюмінієвий комбінат не буде виплачувати 39 млн доларів позики

Прокурори Запорізької обласної прокуратури у суді довели протиправність стягнення понад 39 млн доларів з товариства, 97 % акцій якого належить державі.

Ще у червні 2015 року компанія-нерезидент звернулась до суду з позовом про стягнення з АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» заборгованості за договором позики у сумі 39 млн доларів, що еквівалентно 835 млн гривень.

У свою чергу державне підприємство подало зустрічний позов про визнання цієї угоди недійсною.

Справа неодноразово розглядалась судами різних інстанцій. Востаннє колегія суддів господарського суду Запорізької області ухвалила рішення, яким відмовлено у задоволенні позовної заяви компанії-нерезидента та задоволено зустрічний позов, яким договір позики визнано недійсним.

Прокурори вступили у розгляд цієї справи та надали беззаперечні докази про необґрунтованість вимог позивача.

Суд погодився з тим, що перераховані на користь державного підприємства кошти призначались для його модернізації в якості інвестицій. Однак отриману позику за цільовим призначенням товариство не використало. Надалі ці кошти колишнім власником контрольного пакету виведено на рахунки компаній, пов’язаних та афілійованих із однією з найбільших металургійних корпорацій держави-окупанта, кінцевим бенефіціаром якої є російський олігарх.

368.media